Interreg Central Baltic
EU
<Ko darītGida pakalpojumi

Gidu piedāvājumi


Ekskursija ar gidu Straupē un tās apkārtnē

Piestāt pie apskates objekta, to aplūkot un izzināt, cik paša spēkiem iespējams, ir viena no iespējām, kad dodamies tuvākos vai tālākos izbraucienos. Bet, ticiet, pavisam citi apvāršņi paveras tad, kad ar apskates vietu vai notikumu iepazīstina un ar stāstiem dalās kāds, kas to izzinājis vai pat piedzīvojis. Straupes pusē mēs šos cilvēkus dēvējam par gidiem vai vietu stāstniekiem.

2016. gadā projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)" ietvaros, tika likti pamati Straupes apkārtnes vietu stāstnieku iedvesmošanai un apmācīšanai.

Patlaban Straupē un tās apkārtnē ir 4 stāstnieki, kuri ir iedvesmas un azarta pilni pavadīs ikvienu interesentu un tūristu grupas:

 

SARMĪTE AUZIŅA

Valodas: latviešu, angļu, krievu

Apskates vietas: Straupes ciema centrs, Raiskuma pagasts

Tālr.: +371 26535462

e-pasts: sarmite.auzina2@inbox.lv

Sarmīte ir angļu valodas skolotāja. Straupes pusē ir ienācēja un šeit dzīvo kopš 1976. gada. Kā skolotājai vienmēr paticis visu izzināt un uzzināt, kā arī informācijā dalīties ar citiem. Zinātkāre par apkārtni un tās vēsturi ļāvusi apkopot plašu informāciju par Straupes apkārtnes pilīm un muižām.

Ar prieku sagatavos un pavadīs ekskursijā arī citviet Cēsu novadā, kā, piemēram, uz romantisko Raiskuma ciemu, kur sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem piedāvā apskatīt un nobaudīt Raiskuma alus darītavā gatavotos labumus.

 

ELITA MARTINSONE

Valodas: latviešu, angļu, krievu

Apskates vietas: Straupes ciema centrs

Tālr.: +371 29441970 

e-pasts: martinsoneelita1@gmail.com

Elita ir straupiete kopš dzimšanas. Ar stāstiem par Straupi un tās vēsturi spēj aizraut ikvienu. Nerimstīgi meklē un atrod ko jaunu kā faktos, tā dabā. Sīki un smalki pārzina Lielstraupes pils katru kaktiņu. 

Elita aicinu iepazīt Straupi, izstaigājot ceļus un takas no Mazstraupes pils līdz Lielstraupes pilij. Viņas piedāvājumā stāsti, leģendas un vēstures fakti par Straupi no viduslaikiem līdz mūsdienām, no senās Hanzas savienības pilsētas līdz mūsdienīgam, rosīgam pagastam.

 - Ekskursija no Mazstraupes pils uz Lielstraupes pili

 - Ekskursija pa Lielstraupes pils kompleksu

 - 3 fakti par 3 laikiem

 

EDĪTE RUDZĪTE

Valodas: latviešu, angļu, krievu

Apskates vietas: Straupes ciema centrs un tuvākā apkārtne

Tālr.: +371 26550395 

e-pasts: edrudz@gmail.com  

Dzīves līkloči Edīti vienmēr veduši gar un ap Straupi, kas rezultējies ar aizrautīgu interesi par tās vēsturi. Par sevi Edīte sakā tā: "Esmu straupiete jau sestajā paaudzē. Uzskatu, ka Straupe visos laikos ir bijusi laba vieta dzīvošanai. Man ļoti patīk Straupē un esmu ļoti priecīga, ka pēc desmit gadiem, kas tika pavadīti Piebalgas pusē, dzīve mani atveda atpakaļ uz Straupi. Labprāt pastāstīšu dažādus faktus no Straupes vēstures, izbraukāsim un izstaigāsim gan labi iebrauktus ceļus, gan meža taciņas."

Edīte aicina kopīgi doties tuvākos un tālākos veloizbraucienos un pārgājienos dabā, apmeklējot vietas, kas minētas vien nostāstos un teikās, izbaudot un sajūtot dabas valdzinājumu un kultūrvēstures šarmu, satiekot cilvēkus, pateicoties kuriem pasaulē mazākās Hanzas pilsētas Straupes vārds izskan pāri robežām. 

 

RUDĪTE VASILE

Valodas: latviešu, angļu, krievu, vācu

Apskates vietas: Straupes ciema centrs, Straupes zirgu pasts

Tālr.: +371 29464946

e-pasts: rudite.vasile@gmail.com     

Grūti būtu atrast spēcīgākus vārdus kā "Straupes grāmatas" sastādītāja un redaktore, lai raksturotu Rudītes zināšanas par Straupi. Kā Straupes Lejaskroga krodzinieka mazmazmazmeita, Rudīte ir viena no zinošākajām Straupes vēsturē.

Rudīte piedāvā katra mēneša 1. un 3. svētdienā doties kopīgā pastaigā pa Straupes Zirgu pastu, kur aizrojošā stāstā būs iespēja iepazīt Straupes lauku labumu tirdziņu, tā tirgotājus un produktus, kā arī nobaudīt gardu kūku ar tasi tējas vai kafijas.