Interreg Central Baltic
EU
<JAUNUMI

3.SEPTEMBRĪ – PIRMIE VĪNDARU SVĒTKI VIDZEMĒ!


Ar prieku aicinām visus uz tirdziņu 3. septembrī Straupes zirgu pastā, kur notiks arī pirmie Latvijas vīndaru svētki Vidzemē. Svētku laikā būs degustācijas, vīna darināšanas meistarklase, tiks atspēkoti ar vīna baudīšanu saistīti mīti un pavārmeistari atklās vīna garšu saderība ar desertiem. Pasākums norisināsies Straupes laukumu labumu tirdziņa ietvaros.

Mellenes, avenes, zemenes, rabarberi, ceriņi un pat ozollapas! Smaržas un garšu nianses! To visu mūsu Latvijas vīndari prot ieburt vienā mazā vīna glāzē! Bet cik daudz mēs zinām par Latvijas vīna darītājiem un vai patiesi protam novērtēt mūsu meistaru darba augļus?

Lai popularizētu vietējās vīna gatavošanas tradīcijas, biedrība Slow Food Straupe rīko Vidzemē pirmos Latvijas Vīndaru svētkus. Par to norises vietu izvēlēts arhitektūras piemineklis – Straupes Zirgu pasts, kur savu mājvietu atradis arī Straupes lauku labumu tirdziņš. Īpašu auru šai vietai piešķir autentiskais bruģakmens, kurš vēsturiskajā ansamblī saglabājies kopš 18.gadsimta.

Vīndaru svētku apmeklētājiem būs iespēja ne tikai nesteidzīgi izgaršot ap 15 vīndaru radītos vīnus, bet arī atklāt viņu amata noslēpumus. Praktiskus padomus vīna gatavošanai mājas apstākļos sniegs Zilver dzērienu darītavas vīndari, tāpēc apmeklētāji aicināti  ņemt līdzi meža un dārza ogas, lai kopīgi taptu vīns, kuru varēs dzert nākamā gada Vīndaru svētkos. Pasākumā piedalīsies leģendārais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, kurš rūpēsies par atbilstošām uzkodām. Savukārt pateicoties pavārmeistaram Ērikam Dreibantam ikviens klātesošais varēs izbaudīt vīnu un desertu garšu nianšu saderību. Vīna baudīšanu būs iespēj arī papildināt ar Slow  Food Straupe zemnieku gatavotajiem sieriem.

Par īpašu muzikālo atmosfēru vīna baudīšanai rūpēsies akordeonists Kaspars Gulbis un viņa trio. Pasākumu vadīs dzīvesstila žurnāliste un blogere Una Ulme. Paralēli vīndaru svētku notikumiem darbosies Straupes lauku labumu tirdziņš, kas vienīgais Baltijā atbilst starptautiskās organizācijas  Slow Food  International noteikumu prasībām un kļuvis par Earth Market (Zemes tirgus)  alianses dalībnieku. Tas nozīmē, ka tirgū pieejamā produkcija ražota atbilstoši Slow Food filozofijai – tā ir vietēja, sezonāla, kas audzēta godprātīgi, saudzējot dabas daudzveidību un domājot par vides ilgtspējību. Straupes tirdziņš ir arī apbalvots ar kultūras zīmi  Latviskais mantojums  par tirgus tradīciju atjaunošanu un saglabāšanu.

Plašāka informācija: Astrīde Rozīte, Slow Food Straupe dibinātāja. Tālrunis:29491475
www. straupestirdzins.lv , www.zirgupasts.lv