Interreg Central Baltic
EU
<Ko darītVIETĒJO RAŽOTĀJU LABUMI

SLOW FOOD STRAUPE tirdziņš

  • Straupes tirdzins zirgu pastaa
  • Straupes tirdzins zirgu pastaa
  • Straupes tirdzins zirgu pastaa
  • Straupes tirdzins zirgu pastaa
  • Straupes tirdzins Zirgu pasta
  • Vīndaru svētki Zirgu pastā

MOTO: PAŠI AUDZĒJAM. PAŠI DARINĀM. PAŠI PĀRDODAM.

Tirdziņā plašā klāstā var iegādāties tuvākās apkārtnes saimniecībās izaudzēto un saražoto. Atnākot uz mājīgo Straupes zirgu pasta  pagalmu, produktus savam ikdienas un svētku galdam šeit atradīs ikviens. Tirdziņā tiek piedāvāti dažādi dārzeņi, augļi, ogas, gardi sieri, atbilstoši senām tradīcijām kūpinātā gaļa, pašaudzētu ārstniecisko zāļu tējas, kā arī mājās gatavotas tortes un citi kārumi. Augsti novērtēti ir arī samtainie mājas vīni, kurus var baudīt kopā ar tirdziņā iegādātajiem labumiem. Tāpat iespējams iegādāties skaistus amatnieku darinājumus – izturīgus koka dēlīšus un karotes, tradicionālās māla krūzes un bļodas, roku darinātus pītos grozus, pašaustus galdautus un lina drēbes, kā arī adījumus ar latviešu tradicionālajiem rakstiem un zīmēm.

Tirdziņā liela nozīme tiek pievērsta pārdodamo produktu kvalitātei, tieši tādēļ, tirdziņš iesaistījies starptautiskajā kustībā "Slow food", kas īpaši uzsver un izceļ gan vietējo izaudzēto, gan bioloģiski ražoto produktu.

Straupes tirdziņš notiek vienmēr tajā datumā, kad paredzēts. Vai līst vai putina, vai ir svelme vai sals līdz mīnus 35 grādiem – neviens tirdziņš nav bijis atcelts un netiks atcelts!

Ērtībām: bezmaksas autostāvvieta, WC, pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem